אלישע בר-מאיר (1946) , מנהל מחלקת רדיולוגיה ומכון מ.א.ר במרכז הרפואי בני ציון בחיפה, עוסק מזה שנים רבות באבחון תצלומי רנטגן וסריקות למיניהן. הוא מכהן כמנהל הרפואי של חברת מור-מאר המפעילה 4 סורקי MRI בישראל. תחום התמחותו הוא בדיקות דימות וירטואליות: צנתור לב וירטואלי, קולונוסקופיה וירטואלית ואבחון מוקדם של אוטם מוחי בשיטת הזילוח (perfusion). הוא מוערך כמרצה מצטיין במשאלים בקרב סטודנטים לרפואה ובקרב רופאים מתמחים ברדיולוגיה.

בעשור האחרון הוא הפנה את עינו החדה למבט נוסף: המבט מבעד לעדשת המצלמה. תערוכת הצילום שלו: "אבחנה דקה - 24 שעות בחיי בית-חולים" הוצגה באודיטוריום חיפה (דצמבר 2011), בבית סוקולוב-אגודת העתונאים בתל-אביב (מרץ 2012), ובתיאטרון ירושלים (מאי 2012). סרטון התערוכה:   http://youtu.be/CRjLtGCd9sI 

פרופ’ בר-מאיר, מלבד היותו רופא רדיולוג, חוטא גם בכתיבה (סיפור קצר מפרי עטו זכה בפרס עידוד היצירה על שם עופר לידר) והינו מרצה בפקולטה לרפואה של הטכניון. הוא בוגר קורס צילום למתקדמים במרכז לצילום אמנותי בחיפה (בהדרכתו של גוסטבו הוכמן) ולדבריו הוא מתעד את המציאות: אנשים, נופים ומצבים הנחשפים מבחוץ באמצעות פוטונים (פוטוגרפיה) ומבפנים - באמצעות אלקטרונים (רדיוגרפיה).

אלישע בר-מאיר